Kinesiotaping

Kinesiotapingu se věnuji od roku 2011. Získal jsem dva mezinárodní certifikáty v tomto odvětví.

O co se vlasntě jedná?

Kinesiotaping patří mezi rehabilitační metody, které se dají využít ve sportu, v nápravě některých starších zranění, ale i jinde, stačí trocha představivosti.

Kinesiotape (tejp) je textilní lepící páska, která se může podélně protáhnout o cca 30% své původní délky.

Jak to funguje?

Je více variant lepení – korekce, zpevnění, uvolnění aj.

Korekce

Tah jedním směrem nutí tělo, aby se tomuto tahu přizpůsobilo. Korekce se musí uplatňovat dlouhou dobu. Pozor, korekci nechte lepit pouze odborníky!!! Mohlo by dojít k určité deformaci korigované části.

Zpevnění

Tato varianta není sice nejjednodušší na aplikaci, ale téměř s ní nelze ublížit. Místo používání ortéz, které jsou vyráběny v univerzální velikosti, je luxusem vytvořit si vlastní ortézu z tejpů, která je přesně na míru a nikam se neposune ani neshrne.

Uvolnění

Uvolňující tejpy se lepí bez jakéhokoliv tahu. Jejich hlavním cílem je dostatečné prokrvení potřebné části těla. Cílem je, aby na nalepeném tejpu vznikly tzv. varhánky. Právě v tomto místě dochází k největšímu prokrvování a každý následující pohyb prokrvuje i přilehlé okolí vlnky tejpu.

Kde se dá tejp koupit?

Tejpy se už dnes dají sehnat v jakékoliv lékárně (minimálně na objednání). Osobně mám i velmi dobrou zkušenost s tejpy z Lidlu. Raději používejte pásku, než předpřipravené kousky.